İBB Atatürk Kitaplığı
KATALOG TARAMA
SAYISAL ARŞİV ve E-KAYNAKLARDA ARA
Yandaki kutu ile basit arama yapabildiğiniz gibi arama sayfasından detaylı arama da yapabilirsiniz.

İBB Gülten Akın Kütüphanesi- Esenyurt

Kıraç Şehitler Mah. Gazi Cad. No:81/A Esenyurt - İstanbul

Gülten Akın Kütüphanesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak geleneksel kütüphane anlayışını değiştiren, İstanbul’a zengin içerikli kitap koleksiyonlarının yanında kültür ve eğitim merkezleri olarak faaliyet gösterecek yeni kütüphaneler kazandırma vizyonumuzla tasarlandı. 

Toplumsal sorunları, yoksulluğu, yalnızlaşmayı, güçlü kadınların öykülerini  işlediği eserleriyle Türk edebiyatının öne çıkan kadın şairlerinden biri olan Gülten Akın'ın ismini yaşatan kütüphanemiz 29 Mart 2022 tarihinde hizmete sunuldu.

Gülten Akın Kütüphanesi, yeni nesil kütüphaneciliğin yaygınlaşması hedefimiz ve “Kültürün, sanatın ve kitabın ulaşmadığı ilçe kalmayacak” düsturumuzla şehrimizin dezavantajlı durumda olan, göz ardı edilen semtlerinde yaşayan çocuklarına, gençlerine ulaşarak bu bölgelere yeni bir soluk kazandıracak.

Kıraç Şehitler Mahallesi’nde 190 kişiye hizmet verecek kütüphanemizin zengin dermesi  15.000 kitaptan oluşacak. Kütüphanenin dermesinde tarih, edebiyat, siyaset bilimi, felsefe, araştırma-inceleme, sanat, bilişim, teknoloji, bilim, inanç, kişisel gelişim, kültürel miras, mimarlık, tasarım, çocuk kitapları, süreli yayınlar gibi pek çok türden kitap yer alacak.

Kütüphanemiz edebiyat, tiyatro, resim, müzik ve sanat atölyeleri, çocuklara yönelik eğitici aktiviteler, ebeveynler için destekleyici seminerler, öğrencilerin sınavlara hazırlık dönemlerinde katılabilecekleri etüt programları, yaratıcı yazarlık atölyeleri, yazar-okur buluşmaları, karikatür ve illüstrasyon atölyeleri, senaryo atölyeleri, video art çalışmaları ve bilişim atölyeleri gibi pek çok etkinliğe ev sahipliği yapacak. Gülten Akın Kütüphanesi aynı zamanda  civardaki öğrencilerin ders çalışma alanı ihtiyacını karşılayan bir yer olacak.

Bölge sakini tüm vatandaşlarımız Gülten Akın Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Daire Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’ne bağlı tüm kütüphanelerimizin ödünç hizmetlerinden faydalanabilecek.

Üye olmak isteyen okuyucularımızın T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi geçerliliği bulunan bir kimlik belgesi ile kütüphanemize başvurması yeterlidir.

İletişim:

0 (212) 249 95 65 

0 (212) 249 09 45

E-mail: kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Harita için tıklayınız.

Çalışma Saatleri 

Her Gün       : 09.00 - 21.00

KÜTÜPHANELERİMİZ

Adres: Miralay Şefik Bey Sok. No: 6  Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0(212) 249 95 65  -  0(212) 249 09 45
E-Mail: kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Twitter
Instagram 
Facebook

 

 

 
© 2013 İstanbul. Her hakkı mahfuzdur. İbb Taksim Atatürk Kitaplığı