İBB Atatürk Kitaplığı
KATALOG TARAMA
SAYISAL ARŞİV ve E-KAYNAKLARDA ARA
Yandaki kutu ile basit arama yapabildiğiniz gibi arama sayfasından detaylı arama da yapabilirsiniz.

İBB Afife Batur Kütüphanesi - Kadıköy

Hasanpaşa, İkbaliye Sk. No:39, 34722 Kadıköy/İstanbul

Akademisyen, mimar, mimarlık tarihçisi ve yazar Prof. Dr. Afife Batur’a ithaf edilen Afife Batur Kütüphanesi; genel kültür, sanat, bilim, tarih, araştırma, inceleme, kent çalışmaları, ekoloji, mimarlık, felsefe, sosyoloji gibi farklı kategorilerde yaklaşık 10 bin kitaplık bir seçkiyi okurlara sunuyor.

Dijital arşiv bölümünü içeren sessiz çalışma ve okuma alanları da bulunan Afife Batur Kütüphanesi, yoğun çabasıyla Hasanpaşa Gazhanesi’nin Müze Gazhane’ye dönüştürülmesi sürecine destek veren değerli akademisyen Afife Batur’un hatırasını yaşatmak adına, disiplinler arası bir yaklaşımla söyleşilere de ev sahipliği yapıyor.

 

Sesli Çalışma Alanı:

Kent sakinlerinin gündelik hayatları içinde uğrak bir durak olmayı amaçlayan Müze Gazhane, “ziyaret etme ve izleme” eylemlerini, “kalma ve yaşama” eylemine dönüştürmek üzere İstanbul’lulara farklı dinlenme alanlarının yanı sıra çalışma alanları da sunuyor.

Üstelik ihtiyaç duyabileceğiniz tüm teknik desteği ve konforu sağlayan bu alanlarda dilediğiniz gibi ses çıkarmak serbest! Aralarda Beltur’un yeme - içme mekanlarında bir kahve molası vermek, tarihi alanda kısa keşif yürüyüşleri gerçekleştirmek ve şehri dinlemek de size kalmış!  

Çalışma Saatleri : 7 / 24 Açık

İletişim:

Tel: 0 (212) 249 95 65  • . 0 (212) 249 09 45
E-mail: kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Harita için tıklayın

KÜTÜPHANELERİMİZ

Adres: Miralay Şefik Bey Sok. No: 6  Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0(212) 249 95 65  -  0(212) 249 09 45
E-Mail: kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Twitter
Instagram 
Facebook

 

 

 
© 2013 İstanbul. Her hakkı mahfuzdur. İbb Taksim Atatürk Kitaplığı