İBB Atatürk Kitaplığı
KATALOG TARAMA
SAYISAL ARŞİV ve E-KAYNAKLARDA ARA
Yandaki kutu ile basit arama yapabildiğiniz gibi arama sayfasından detaylı arama da yapabilirsiniz.

Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Halk ve Çocuk Kütüphanesi - Sultanbeyli

Mehmet Akif Mahallesi Kadıköy Sok. No:9/1 Sultanbeyli

İstanbul’un kültür ve eğitim alanındaki faaliyetlerine katkı sunmak ve değer katmak için İBB Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü “Her ilçeye bir kütüphane” sloganı ile 22. Kütüphanesini Sultanbeyli halkının hizmetine açmıştır.

            15 Temmuz Demokrasi Şehidi Prof. Dr. İlhan VARANK’ın adını yaşatacak olan kütüphanemiz Sultanbeyli halkı için özellikle gençler ve çocuklar için bilgiye ve demokrasiye açılan bir kapı olacaktır. Koleksiyon 17.000 kitaptan oluşmaktadır. Kütüphanemizde temel kaynak kitaplar, roman, şiir, hikâye, tarih kitapları, çocuk kitapları ve diğer edebi eserler gibi birçok türde ve konuda eser bulunmaktadır.  15 süreli yayın takibi yapılmaktadır. Kütüphanemizde RFID Akıllı Kütüphane Sistemi kullanılmaktadır.

            Üyelik ve ödünç sistemi mevcuttur. Kütüphanemize üye olan okuyucular, aynı anda Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’ne bağılı diğer kütüphanelere de üye olmuş sayılırlar. Böylelikle diğer kütüphanelerden de ödünç kitap alabilirler. 120 yetişkin, 30 çocuk koltuk kapasitesi bulunmakta, okul öncesi dönemi çocukları için ayrı bir bölüm hizmete sunulmaktadır. Fotokopi hizmeti verilmektedir. Ayrıca İBB Wi-Fi hizmeti de vardır.

            Kütüphanemiz Mart 2017 tarihinden itibaren nitelikli personel ve kaliteli hizmet anlayışı ile Sultanbeyli halkına hizmet vermeye başlayacaktır.

            Üye olmak için:  Nüfus cüzdanı ya da ehliyet yeterlidir. (Resim bankolardaki kamera ile çekilir.) Üyeler 3 kitap ödünç alabilirler. Bu kitaplar için 30 gün ödünç süresi verilir. Geciken kitaplar için, üyelik esnasında alınan maillere uyarı mesajı yollanır.

Üyelik şartları ; TC nüfus cüzdanı ya da ehliyet ile başvuru yapılması yeterlidir.

Not; Üye olan okuyucularımız 30 gün süreyle 3 kitap ödünç alıp evine götürebilir.

İletişim:

Tel: 0216 496 13 71
Email: kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Açılış / Kapanış

Hafta içi (Pzt – Cuma) : 09:00 - 20:00
Hafta sonu (Cts – Pzr) : 09:30 - 18:00

saatleri arasında açıktır.

Adres : Miralay Şefik Bey Sok No : 6 Taksim-Beyoğlu/İstanbul
Telefon : 0212 249 95 65 - 0212 249 09 45
E-Mail : kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

© 2013 İstanbul. Her hakkı mahfuzdur. İbb Taksim Atatürk Kitaplığı