İBB Atatürk Kitaplığı
KATALOG TARAMA
SAYISAL ARŞİV ve E-KAYNAKLARDA ARA
Yandaki kutu ile basit arama yapabildiğiniz gibi arama sayfasından detaylı arama da yapabilirsiniz.

İBB Attila İlhan Kütüphanesi- Küçükçekmece

Adres: Cennet, Yavuz Selim Cd. 34 C, 34290 Küçükçekmece/İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel kütüphane anlayışını değiştiren, İstanbul’a zengin içerikli kitap koleksiyonlarının yanında kültür ve eğitim merkezi olarak faaliyet gösterecek yeni nesil kütüphaneler kazandırma vizyonuyla tasarlanan Attilâ İlhan Kütüphanesi 3 Ağustos 2022 tarihinde hizmete açılıyor.

Küçükçekmece’ye bağlı Cennet Mahallesi’nde 375m² üzerine kurulu bir alanda 100 kişilik kapasitesiyle hizmet verecek olan kütüphanemiz,  “Kültürün, sanatın ve kitabın ulaşmadığı ilçe kalmayacak” düsturumuzla şehrin dezavantajlı durumda olan, göz ardı edilen semtlerinde yaşayan çocuklarına, gençlerine ulaşacak.

Kütüphanemiz, 80 yıllık ömrüne çok sayıda eser sığdıran, kalemini toplumsal barış ve özgürlük için kullanan, edebiyata farklı bakış açıları kazandıran usta şair Attilâ İlhan'ın ismini yaşatacak.

Hizmete sunuldukları bölgeye yeni bir soluk getiren kütüphanelerimizden olan Attilâ İlhan Kütüphanesi; edebiyat, tiyatro, resim, müzik ve sanat atölyeleri, çocuklara yönelik eğitici aktiviteler, ebeveynler için destekleyici seminerler,  yaratıcı yazarlık atölyeleri, yazar-okur buluşmaları, karikatür ve illüstrasyon atölyeleri, senaryo atölyeleri, video art çalışmaları, bilişim atölyeleri gibi etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Kütüphanemizin 20.000 kitaplık dermesinde; tarih, edebiyat, siyaset bilimi, felsefe, araştırma-inceleme, sanat, bilişim, teknoloji, bilim, inanç, kişisel gelişim, kültürel miras, mimarlık, tasarım, çocuk kitapları, süreli yayınlar gibi pek çok türden kitap ile okuyucuya hizmet verecek.

Bölge sakini tüm vatandaşlarımız Attilâ İlhan Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Dairesi Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’ne bağlı tüm kütüphanelerimizin ödünç hizmetlerinden faydalanabilecektir.

Üye olmak isteyen okuyucularımızın T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi geçerliliği bulunan bir kimlik belgesi ile kütüphanemize başvurması yeterlidir.
 

Çalışma Saatleri 

Her Gün       : 09.00 - 21.00
 

 

İletişim:

0 (212) 249 95 65

0 (212) 249 09 45

E-mail: kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Harita için tıklayınız.

 

 

 

KÜTÜPHANELERİMİZ

Adres: Miralay Şefik Bey Sok. No: 6  Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0(212) 249 95 65  -  0(212) 249 09 45
E-Mail: kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Twitter
Instagram 
Facebook

 

 

 
© 2013 İstanbul. Her hakkı mahfuzdur. İbb Taksim Atatürk Kitaplığı