İBB Atatürk Kitaplığı

İstanbul Ses Ver

2015.11.18

İBB Kütüphaneler ve Müzeler Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetlerini yürüten Eyüp Sesli Kütüphanesi olarak '' Sesli Kitap, Engelsiz Kitap '' başlığı altında Görme Engelli Üye ve Gönüllü arkadaşlarımızla 37. Avrasya Maratonuna katılım sağlandı.

Sesli Kütüphanemizde sekiz adet okuma kabini , bir braille yazı makinesi, on beş adet braille klavyeli bilgisayar ile sadece İstanbul sınırları içinde değil ülke çapında hizmet verilmektedir. Ayrıca hafta sonu açılan kurslarla gönüllü üniversite öğrencileri görme engelli çocuklarımıza derslerinde de yardımcı olmaktadır .

Gönüllü üniversite öğrencileri ile görme engelli ilk ve orta öğrenim öğrencilerini hafta sonu düzenlediği etüt programlarında buluşturan bire bir ders takviyeleri almalarına imkan sağlayan kütüphanemiz 37. Vodafone Avrasya Maratonuna katılarak görme engelli öğrencilerin ihtiyaçlarını , Sesli Kitabın önemini duyurmayı hedeflemiştir.

İBB Kütüphane ve Müzeler Müdürü Sayın Ramazan Minder' in de destek olmak üzere Atatürk Kitaplığı idareci ve personeliyle katılım sağladığı Boğaz köprüsünün Altunizade ayağından başlayan yürüyüşümüz esnasında

Görmeyenlerin gözü olun

Sesleniyoruz !

Ses verir misin ?

Bir kitap seslendir, hayatımı değiştir…

Sınavlarda Ek Süre İstiyoruz

Ders Kitaplarımız Okutulsun

Sesli Kitap Dinlemek için Tablet İstiyoruz

Sesli Kitap Engelsiz Kitap

Afiş ve dövizleri Görme Engelli üyelerimiz ve aileleri ile Gönüllü Okuyucu ve personelimiz tarafından taşındı.

Sesli Kütüphanede hafta sonu verilen ders takviyelerine katılan 11. sınıf öğrencisi '' Emre Kandemir' in '' Bogaziçi Köprüsü üzerinde verdiği keman ziyafetiyle taçlanan yürüyüşümüz

halkın ve basının yoğun ilgisi ile karşılanmış olup yürüyüşü takip eden günlerde gönüllü başvurumuzda belirgin bir artışa sebep olmuştur.

Arşiv

Adres: Miralay Şefik Bey Sok. No: 6  Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0(212) 249 95 65  -  0(212) 249 09 45
E-Mail: kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Twitter
Instagram 
Facebook

 

© 2013 İstanbul. Her hakkı mahfuzdur. İbb Taksim Atatürk Kitaplığı