İBB Atatürk Kitaplığı

Masal Saati

2015.06.12

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Müdürlüğe bağlı şube kütüphanelerince gerçekleştirilen 4-6 yaş çocuklarına yönelik “Masal Saati Okuma Etkinliği”  kapanış töreni 10 Haziran 2015 tarihinde Sefaköy Metin And Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. 2014-2015 eğitim öğretim yılı boyunca yaklaşık 10 ay haftada 1 gün olarak düzenlenen “Masal Saati Okuma Etkinliği”nin kapanış törenine etkinliğe devam eden çocuklar ve aileleri katıldı.

Sefaköy Metin And Kütüphanesi’nden 50 Osman Nuri Ergin Çocuk Kütüphanesi’nden 35 ve Nasrettin Hoca Çocuk Kütüphanesi’nden 35 olmak üzere 120 çocuk ve ailelerinin hazır bulunduğu tören, final pastasının kesimi,  katılım belgelerinin dağıtımı ve aile fotoğraflarının çekimi ile sona erdi.

Masal Saati Okuma Etkinliği İBB Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü Şube Kütüphanelerinde görevli kütüphaneciler tarafından yerine getirilmektedir. Etkinlik kapsamında kütüphaneye üye yapılan çocuklar haftanın bir günü kayıtlı oldukları kütüphanedeki masal saati etkinliklerine katılarak hem eğlenme hem de öğrenme faaliyetlerinde bulunuyorlar. Aileleri nezaretinde kütüphaneye gelen çocuklara görevli kütüphaneciler tarafından yüzleri boyanarak hoş geldin karşılaması yapılıyor anlatılacak masal sahneleri ve kahramanlarına ait boyama kağıtları dağıtılıyor ve müzik ve oyun eşliğinde masal anlatımı gerçekleştiriliyor. Etkinlik sonunda çocuklar kütüphaneden kendi yaş guruplarına uygun yayınları ödünç alarak mutlu bir şekilde ayrılıyorlar

Çocuklarımıza Kitap ve Kütüphane kavramını en eğlenceli şekilde anlatarak erken yaşta okuma alışkanlığı kazandırmayı amaç edinen Masal Saati Okuma Etkinliği ile kitap ve okuma alışkanlıklarının yanında konuşmayan çocuklar sosyalleşme imkanı bulmakta,  beslenme alışkanlıklarından, davranış kurallarına kadar bir çok konuda kazanımlar elde etmektedirler.

Arşiv

Adres: Miralay Şefik Bey Sok. No: 6  Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0(212) 249 95 65  -  0(212) 249 09 45
E-Mail: kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Twitter
Instagram 
Facebook

 

© 2013 İstanbul. Her hakkı mahfuzdur. İbb Taksim Atatürk Kitaplığı