İBB Atatürk Kitaplığı
KATALOG TARAMA
SAYISAL ARŞİV ve E-KAYNAKLARDA ARA
Yandaki kutu ile basit arama yapabildiğiniz gibi arama sayfasından detaylı arama da yapabilirsiniz.

İBB Peyami Safa Kütüphanesi- Kasımpaşa

Yahya Kahya Mahallesi Bahriye Caddesi No:24 Beyoğlu/İstanbul

Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatının öne çıkan yazarlarından olan Peyami Safa’nın ismini taşıyan kütüphanemiz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel kütüphane anlayışını değiştiren, İstanbul’a zengin içerikli kitap koleksiyonlarının yanında kültür ve eğitim merkezi olarak faaliyet gösterecek yeni kütüphaneler kazandırma vizyonuyla tasarlandı ve 29 Mart 2022’de hizmete açılıyor.

Peyami Safa Kütüphanesi’nin 12.000 kitaplık dermesinde;  tarih, edebiyat, siyaset bilimi, felsefe, araştırma-inceleme, sanat, bilişim, teknoloji, bilim, inanç, kişisel gelişim, kültürel miras, mimarlık, tasarım, çocuk kitapları, süreli yayınlar gibi pek çok türden kitap yer alıyor.

Kütüphanemiz, edebiyat, tiyatro, resim, müzik ve sanat atölyeleri, çocuklara yönelik eğitici aktiviteler, ebeveynler için destekleyici seminerler,  yaratıcı yazarlık atölyeleri, yazar-okur buluşmaları, karikatür ve illüstrasyon atölyeleri, senaryo atölyeleri, video art çalışmaları, bilişim atölyeleri gibi etkinliklere ev sahipliği yapacak. Öğrencilerin sınavlara hazırlık dönemlerinde katılabilecekleri etüt programlarının da yer alacağı kütüphanemiz, bu bölgede yaşayan öğrencilerin ders çalışma alanı ihtiyaçlarını da karşılayacak.

550 metrekare üzerine kurulu kütüphanemiz 130 kişilik kapasitesiyle İstanbulluların hizmetinde olacak. Bölge sakini tüm vatandaşlarımız Peyami Safa Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Daire Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’ne bağlı tüm kütüphanelerimizin ödünç hizmetlerinden faydalanabilecektir.

Üye olmak isteyen okuyucularımızın T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi geçerliliği bulunan bir kimlik belgesi ile kütüphanemize başvurması yeterlidir.

İletişim:

0 (212) 249 95 65 

0 (212) 249 09 45

E-mail: kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Harita için tıklayınız.

Çalışma Saatleri 

Her Gün       : 09.00 - 21.00

 

KÜTÜPHANELERİMİZ

Adres: Miralay Şefik Bey Sok. No: 6  Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0(212) 249 95 65  -  0(212) 249 09 45
E-Mail: kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Twitter
Instagram 
Facebook

 

 

 
© 2013 İstanbul. Her hakkı mahfuzdur. İbb Taksim Atatürk Kitaplığı