İBB Atatürk Kitaplığı
KATALOG TARAMA
SAYISAL ARŞİV ve E-KAYNAKLARDA ARA
Yandaki kutu ile basit arama yapabildiğiniz gibi arama sayfasından detaylı arama da yapabilirsiniz.

İBB Rıfat Ilgaz Kütüphanesi - Arnavutköy

Arnavutköy mahallesi Eski Edirne Caddesi No:1187 Arnavutköy / İstanbul

Adını değerli edebiyatçımızdan alan Rıfat Ilgaz Kütüphanesi 4 Kasım 2021 Perşembe günü  Arnavutköy ilçesinde okuyuculara kapısını açtı. Rıfat Ilgaz Kütüphanesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel kütüphane anlayışını değiştiren, İstanbul’a, zengin içerikli kitap koleksiyonlarının yanında kültür ve eğitim merkezi olarak faaliyet gösterecek yeni kütüphaneler kazandırma vizyonunun sonucunda tasarlandı.

Rıfat Ilgaz Kütüphanesi’nde; 18.000 adet kitap dermesi, 190 kişilik toplam kapasitesi, 40 kişilik çalışma alanı, 50 kişilik konferans salonu, toplam 134 kişi kapasiteli dört adet etüt salonunun yanında 10 kişilik bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır.

Kütüphanemizin dermesinde tarih, edebiyat, siyaset bilimi, felsefe, araştırma-inceleme, sanat, bilişim, teknoloji, bilim, inanç, kişisel gelişim, kültürel miras, mimarlık, tasarım, çocuk kitapları, süreli yayınlar gibi pek çok türden kitap mevcut olacak.

Kütüphanemizde, edebiyat, tiyatro, resim, müzik ve sanat atölyeleri, çocuklara yönelik eğitici aktiviteler, ebeveynler için destekleyici seminerler, öğrencilerin sınavlara hazırlık dönemlerinde katılabilecekleri etüt programları, yaratıcı yazarlık atölyeleri, yazar-okur buluşmaları, karikatür ve illüstrasyon atölyeleri, senaryo atölyeleri, video art çalışmaları, bilişim atölyeleri gibi etkinlikler düzenlenecek. 

Üye olmak isteyen okuyucularımızın T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi geçerliliği bulunan bir kimlik belgesi ile kütüphanemize başvurması yeterlidir.

Kütüphanemizde fotokopi hizmeti verilmektedir.

 

İletişim:

0 (212) 249 95 65

0 (212) 249 09 45

e-mail:  kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Harita için tıklayın
 

Çalışma Saatleri 

Her Gün       : 09.00 - 21.00

 

KÜTÜPHANELERİMİZ

Adres: Miralay Şefik Bey Sok. No: 6  Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0(212) 249 95 65  -  0(212) 249 09 45
E-Mail: kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Twitter
Instagram 
Facebook

 

 

 
© 2013 İstanbul. Her hakkı mahfuzdur. İbb Taksim Atatürk Kitaplığı