İBB Atatürk Kitaplığı
KATALOG TARAMA
SAYISAL ARŞİV ve E-KAYNAKLARDA ARA
Yandaki kutu ile basit arama yapabildiğiniz gibi arama sayfasından detaylı arama da yapabilirsiniz.

İBB Ödünç Kütüphane - Mecidiyeköy

Mecidiyeköy Meydanı, Şişli

İstanbulluların kitaplara kolaylıkla ulaşabilmesi için Ödünç Kütüphane Mecidiyeköy Meydan’da 21 Ekim 2021’de açıldı. Şehrin nüfus yoğun meydanlarında yer alması planlanan kitap istasyonlarının ilki olan Ödünç Kütüphaneyle, okuyucuların kitaplara erişiminin kolaylaşması ve kitapların bu merkezi noktadan yolu geçen on binlerce okuyucuya ulaşması hedefleniyor.

Ödünç Kütüphanede güncel yayınlar ağırlıklı olmak üzere edebiyat, sanat, tarih, kültürel miras ve araştırma alanlarında nitelikli yayınevlerinin yayınlarından oluşan 2 bin kitaplık bir kitap dermesi bulunuyor.

Ödünç Kütüphane’ den yararlanmak isteyen okuyucular, diğer tüm kütüphanelerimizde olduğu gibi kimlik kartlarıyla üye olup ödünç kitap alabilirler. Üzerinde çalıştığımız yeni uygulama ile kısa bir süre sonra akıllı telefonlarına yükleyecekleri bir uygulama marifetiyle ödünç işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Okuyucular, istedikleri kitabı önceden rezerve ederek Ödünç Kütüphane’ den alabilir ve ödünç aldıkları kitapları okuduktan sonra, yine Ödünç Kütüphane’ ye iade edebilecekler.

Ödünç Kütüphane, pazartesi hariç haftanın her günü, 10.00 - 19.00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Harita için tıklayın

KÜTÜPHANELERİMİZ

Adres: Miralay Şefik Bey Sok. No: 6  Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0(212) 249 95 65  -  0(212) 249 09 45
E-Mail: kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Twitter
Instagram 
Facebook

 

 

 
© 2013 İstanbul. Her hakkı mahfuzdur. İbb Taksim Atatürk Kitaplığı