İBB Atatürk Kitaplığı
KATALOG TARAMA
SAYISAL ARŞİV ve E-KAYNAKLARDA ARA
Yandaki kutu ile basit arama yapabildiğiniz gibi arama sayfasından detaylı arama da yapabilirsiniz.

İBB Hasan İzzettin Dinamo Kütüphanesi - Pendik

Adres: Batı Mah. Erol Kaya cad. No:95/ Pendik

Hasan İzzettin Dinamo Kütüphanesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak geleneksel kütüphanecilik anlayışını değiştiren, “Kültürün, sanatın ve kitabın ulaşmadığı ilçe kalmayacak” anlayışıyla şehrin göz ardı edilen semtlerinde yeni yaşam merkezleri inşa etmeyi hedefleyen yaklaşımımızla tasarlandı. Kütüphanemiz 150 Günde 150 Proje maratonu kapsamında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı bir törenle 26 Ağustos 2022’de hizmete sunuldu.

Pendik’in en merkezi noktalarından birinde yer alan kütüphanemiz, toplumcu gerçekçi şiir anlayışıyla Türk edebiyatının aydın yüzlerinden biri olan Hasan İzzettin Dinamo’nun ismini taşıyor.

Kütüphaneleri bilgi merkezi hâline getirme yönündeki hedefimizle tasarlanan Hasan İzzettin Dinamo Kütüphanesi, 1800 metrekare alanda 250 kişilik geniş kapasitesiyle başta Pendik halkı olmak üzere tüm İstanbullulara hizmet verecek. 

Kütüphanemiz tarihten edebiyata, siyaset biliminden felsefeye, araştırma-incelemeden sanata çok farklı disiplinlerde 18.000 kitaplık zengin dermesiyle İstanbullu okuyucu ile buluşacak.

İBB’ye bağlı diğer kütüphanelerimizde verdiğimiz gençleri destekleyici hizmetlerimizden Pendikliler de yararlanacak. Alanında yetkin öğretmenlerle soru çözüm atölyeleri, İstanbul Senin uygulaması üzerinden erişime açtığımız soru havuzu ve çeşitli atölyeler, buradaki öğrencilerle buluşacak. Farklı disiplinlerde yürütülecek çalışmalarla Pendik’in kültür, sanat ve kitapla buluşma noktası Hasan İzzettin Dinamo Kütüphanesi olacak.

Bölge sakini tüm vatandaşlarımız Hasan İzzettin Dinamo Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Daire Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’ne bağlı tüm kütüphanelerimizin ödünç hizmetlerinden faydalanabilecek.

Üye olmak isteyen okuyucularımızın T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi geçerliliği bulunan bir kimlik belgesi ile kütüphanemize başvurması yeterlidir.

Kapasite: 1800m², 250 kişi

Adres: Batı Mah. Erol Kaya cad. No:95/ Pendik

Çalışma Saatleri 

Her Gün       : 09.00 - 21.00

Harita için tıklayınız.

 

KÜTÜPHANELERİMİZ

Adres: Miralay Şefik Bey Sok. No: 6  Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0(212) 249 95 65  -  0(212) 249 09 45
E-Mail: kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Twitter
Instagram 
Facebook

 

 

 
© 2013 İstanbul. Her hakkı mahfuzdur. İbb Taksim Atatürk Kitaplığı