İBB Atatürk Kitaplığı
KATALOG TARAMA
SAYISAL ARŞİV ve E-KAYNAKLARDA ARA
Yandaki kutu ile basit arama yapabildiğiniz gibi arama sayfasından detaylı arama da yapabilirsiniz.

İBB Hasan Hüseyin Korkmazgil Kütüphanesi- Eyüpsultan

Adres: Akşemsettin, Cengiz Topel Cd. No:26, 34070 Eyüpsultan/İstanbul

Hasan Hüseyin Korkmazgil Kütüphanesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak geleneksel kütüphane anlayışını değiştiren, İstanbul’a zengin içerikli kitap koleksiyonlarının yanında kültür ve eğitim merkezleri olarak faaliyet gösterecek yeni kütüphaneler kazandırma vizyonumuzla tasarlandı.

Kaleminin gücünü bu topraklardan alan, sırtını yasladığı halkın sorunlarını dizelerine dökmekten çekinmeyerek aydın sorumluluğunu yerine getiren

Şiirlerinde işçinin, köylünün, yurttaşın sorunlarını kaleme döken,  toplumcu gerçekçiliğin önemli temsilcilerinden biri olan Hasan Hüseyin Korkmazgil’in ismini taşıyan kütüphanemiz 20 Ağustos’ta hizmete sunuldu.

Eyüpsultan ilçesinde yer alan kütüphanemiz, yeni nesil kütüphaneciliğin yaygınlaşması hedefimiz ve “Kültürün, sanatın ve kitabın ulaşmadığı ilçe kalmayacak” düsturumuzla şehrimizin dezavantajlı durumda olan, göz ardı edilen semtlerinde yaşayan çocuklarına, gençlerine ulaşarak bu bölgelere yeni bir soluk kazandıracak.

1000 metrekarelik bir alanda 150 kişilik bir kapasiteye sahip olan kütüphanemizin zengin içerikli dermesi 11.000 kitaptan oluşacak.

Kütüphanemiz edebiyat, tiyatro, resim, müzik ve sanat atölyeleri, çocuklara yönelik eğitici aktiviteler, ebeveynler için destekleyici seminerler, öğrencilerin sınavlara hazırlık dönemlerinde katılabilecekleri etüt programları, yaratıcı yazarlık atölyeleri, yazar-okur buluşmaları, karikatür ve illüstrasyon atölyeleri, senaryo atölyeleri, video art çalışmaları ve bilişim atölyeleri gibi pek çok etkinliğe ev sahipliği yapmasının yanı sıra civardaki öğrencilerin ders çalışma alanı ihtiyacını karşılayan bir yer olacak.

Bölge sakini tüm vatandaşlarımız Hasan Hüseyin Korkmazgil Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Daire Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’ne bağlı tüm kütüphanelerimizin ödünç hizmetlerinden faydalanabilecek.

Üye olmak isteyen okuyucularımızın T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi geçerliliği bulunan bir kimlik belgesi ile kütüphanemize başvurması yeterlidir.

Kapasite: 1000m² 150 kişi

Adres: Akşemsettin, Cengiz Topel Cd. No:26, 34070 Eyüpsultan/İstanbul

Çalışma Saatleri 

Her Gün       : 09.00 - 21.00

Harita için tıklayınız.

KÜTÜPHANELERİMİZ

Adres: Miralay Şefik Bey Sok. No: 6  Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0(212) 249 95 65  -  0(212) 249 09 45
E-Mail: kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Twitter
Instagram 
Facebook

 

 

 
© 2013 İstanbul. Her hakkı mahfuzdur. İbb Taksim Atatürk Kitaplığı