İBB Atatürk Kitaplığı
KATALOG TARAMA
SAYISAL ARŞİV ve E-KAYNAKLARDA ARA
Yandaki kutu ile basit arama yapabildiğiniz gibi arama sayfasından detaylı arama da yapabilirsiniz.

İBB Kemal Tahir Kütüphanesi- Sultanbeyli

Adres: Adil Mah. Bosna Bulvarı No:91/ Sultanbeyli

Kemal Tahir Kütüphanesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak yeni nesil kütüphanecilik anlayışımız ve  İstanbul’a zengin içerikli kitap koleksiyonlarının yanında kültür-eğitim merkezleri olarak faaliyet gösterecek yeni kütüphaneler kazandırma vizyonumuzla tasarlanarak Sultanbeyli ilçesindeki ikinci kütüphanemiz oldu.

Türk edebiyatında toplumcu gerçekçi anlayışının en önemli temsilcilerinden biri olan Kemal Tahir’in ismini yaşatan kütüphanemiz 18 Ağustos 2022’de hizmete sunuldu.

20.000 kitaptan oluşan kütüphanemizin zengin dermesinde tarih, edebiyat, siyaset bilimi, felsefe, araştırma-inceleme, sanat, bilişim, teknoloji, bilim, inanç, kişisel gelişim, kültürel miras, mimarlık, tasarım gibi pek çok türden kitap yer alacak.

Sultanbeyli’de 1250 metrekare üzerine kurulan kütüphanemiz 220 kişilik kapasiteyle başta Sultanbeyli olmak üzere tüm İstanbul halkına hizmet verecek.

Kütüphanemiz edebiyat, tiyatro, resim, müzik ve sanat atölyeleri, çocuklara yönelik eğitici aktiviteler, ebeveynler için destekleyici seminerler, öğrencilerin sınavlara hazırlık dönemlerinde katılabilecekleri etüt programları, yaratıcı yazarlık atölyeleri, yazar-okur buluşmaları, karikatür ve illüstrasyon atölyeleri, senaryo atölyeleri, video art çalışmaları ve bilişim atölyeleri gibi pek çok etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Bölge sakini tüm vatandaşlarımız Kemal Tahir Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Daire Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’ne bağlı tüm kütüphanelerimizin ödünç hizmetlerinden faydalanabilecek.

Üye olmak isteyen okuyucularımızın T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi geçerliliği bulunan bir kimlik belgesi ile kütüphanemize başvurması yeterlidir.

 

Kapasite: 1250m², 220 kişi

Adres: Adil Mah. Bosna Bulvarı No:91/ Sultanbeyli

Harita için tıklayınız.

Çalışma Saatleri 

Her Gün       : 09.00 - 21.00

 

KÜTÜPHANELERİMİZ

Adres: Miralay Şefik Bey Sok. No: 6  Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0(212) 249 95 65  -  0(212) 249 09 45
E-Mail: kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Twitter
Instagram 
Facebook

 

 

 
© 2013 İstanbul. Her hakkı mahfuzdur. İbb Taksim Atatürk Kitaplığı