İBB Atatürk Kitaplığı
KATALOG TARAMA
SAYISAL ARŞİV ve E-KAYNAKLARDA ARA
Yandaki kutu ile basit arama yapabildiğiniz gibi arama sayfasından detaylı arama da yapabilirsiniz.

İBB İstanbul Kent Araştırmaları Kitaplığı (İPA İstanbul Kitaplığı)

Adres: Basınköy, Valilik Yolu Cd. No:2, 34153 Bakırköy/İstanbul

İstanbul Kent Araştırmaları Kitaplığı, 5 Temmuz 2022’de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla düzenlenen bir açılış ile İstanbulluların hizmetine sunuldu.  

 

İstanbul başta olmak üzere Türkiye ve dünya şehirleri hakkında eksiksiz bir koleksiyon oluşturmayı amaçlayan İstanbul Kent Araştırmaları Kitaplığı (İPA İstanbul Kitaplığı) yoğunlukla kent araştırmaları, mimarlık, şehir planlama ve benzer uzmanlık alanlarında 20.000’den fazla basılı kitaba ev sahipliği yapmaktadır. Özlem Türeci – Uğur Şahin İPA Yerleşkesinde bir ‘ihtisas kütüphanesi’ olarak kurulan İstanbul Kent Araştırmaları Kitaplığı’nda zamanla İstanbul hakkında yayınlanmış tüm matbu ve dijital kaynakları bir araya getirmek amaçlanmaktadır. 

 

İstanbul Kent Araştırmaları Kitaplığı, bir araştırma kütüphanesine dönüştürülmekte olan Atatürk Kitaplığı ile entegre çalışarak, orada yer alan 40.000’den fazla İstanbul araştırmalarını konu alan basılı yayını da kullanıcılarının hizmetine sunacaktır. Bununla birlikte, Atatürk Kitaplığı ile entegre bir şekilde geliştirilecek olan kapsamlı dijital veri tabanı en kısa zamanda kullanıcıların hizmetinde olacaktır. Geliştirilecek araştırmacı destek programları aracılığıyla misafir araştırmacılara İstanbul Kent Araştırmaları Kitaplığı çatısı altında çalışma alanı ve öncelikli hizmet sunularak, İstanbul merkezli çalışmaların üretilmesine destek sağlanacaktır.

Çalışma Saatleri 

Hafta İçi       : 09.00 - 17.00
Cumartesi    : 09.00 - 17.00
Pazar           : Kapalı

 

İletişim:

Tel: 0 (212) 249 95 65  • . 0 (212) 249 09 45

E-mail: kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

 

Harita için tıklayınız. 

 

KÜTÜPHANELERİMİZ

Adres: Miralay Şefik Bey Sok. No: 6  Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0(212) 249 95 65  -  0(212) 249 09 45
E-Mail: kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Twitter
Instagram 
Facebook

 

 

 
© 2013 İstanbul. Her hakkı mahfuzdur. İbb Taksim Atatürk Kitaplığı