İBB Atatürk Kitaplığı

22.000 KiTAP HER YERDE SENiNLE

2018.12.13

EVDE, İŞTE, PARKTA, YOLCULUKTA 22.000 KiTAP HER YERDE SENiNLE

Hiperkitap; Hiperlink tarafından geliştirilmiş, akademisyenlerin ve öğrencilerin akademik bilgiye hızlı ve kolay erişebildikleri Türkiye’nin ilk ve tek Türkçe e-kitap veri tabanıdır. Türkçe içerikli “Türkiye’nin ilk online kütüphanesi” İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’nün girişimiyle halkımıza ÜCRETSİZ olarak sunulmaktadır. Uygulamada tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 350 yayınevinin 22.000’den fazla e-kitabı ile birlikte atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarına da ulaşılabilecektir.

Üye olan kullanıcılar İBB Atatürk Kitaplığı’ndan temin edebilecekleri şifre ile;  http://ataturkkitapligi.ibb.gov.tr  adresinden uygulamaya giriş yaparak  22.000’den fazla e-kitabı online olarak görüntülemenin yanı sıra bilgisayarlara, Android ve IOS destekli cihazlara ödünç alabilmektedirler. Böylece internet erişimine ihtiyaç duymadan e-kitaplardan yararlanabilmektedirler. “My library” özelliğiyle uygulama içinde kendi kütüphanelerini oluşturarak e-kitap sayfalarında notlar alabilmekte, çıktı alıp paylaşabilmekte, farklı formatlarda atıf verebilmektedirler.

Temel ve detaylı arama seçenekleri, e-kitap içerisinde arama yapma, e-kitap üzerine not ekleme, otomatik kaynakça oluşturma, PDF olarak sayfa kaydetme, e-kitap ödünç alma ve “My library” özelliğiyle kullanıcıların uygulama içinde kendi e-kütüphanelerini oluşturabilmeleri gibi birçok özelliğiyle kullanıcıların kendilerini fiziksel kütüphanede gibi hissedecekleri online bir kütüphanedir.

Arşiv

Adres: Miralay Şefik Bey Sok. No: 6  Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0(212) 249 95 65  -  0(212) 249 09 45
E-Mail: kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Twitter
Instagram 
Facebook

 

 

 
© 2013 İstanbul. Her hakkı mahfuzdur. İbb Taksim Atatürk Kitaplığı