Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

Habitat Kütüphane Rezervasyon Sistemi

19.12.2023


Habitat Kütüphane 25 Aralık 2023 Pazartesi itibariyle rezervasyon sistemine geçecektir.Rezervasyon işlemleriniz için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz

1. https://katalog.ibb.gov.tr adresinde kütüphane üyeliğinize giriş yaptıktan sonra üst menüde yer alan rezervasyon sekmesine tıklayınız. Üyeliğiniz yoksa; e-devlet üzerinden veya kütüphane bankosundan kütüphane üyeliğinizi oluşturabilirsiniz. 

2. Açılan ekranda İBB Şişli Habitat Kütüphane'yi seçip krokide uygun tarih ve saatte istediğiniz sandalyeyi rezerve edebilirsiniz. 

3. Rezervasyon saatinizde telefonunuza gelen QR kodu kütüphane bankosu yanında bulunan turnikelere giriş, çıkış ve mola için okutunuz. 

Rezervasyon Kuralları 

• Oturma alanı 1 gün öncesinden rezerve edilebilir. 

• Bir gün içerisinde 3 rezervasyon yapılabilir. İkinci rezervasyonun yapılabilmesi için ilk rezervasyonun kullanılması gerekir. 

• Rezerve edilmiş saatler gri renkte, rezerve edilmemiş saatler yeşil renkte görünür. 

• Yapılan rezervasyonlar sisteme giriş yapılarak iptal edilebilir. 

• Rezerve edilen alana, başlangıç saatinden itibaren 15 dakika içinde giriş yapılmadığında rezervasyon otomatik olarak iptal olur. 

• Kütüphane görevlisi gerekli gördüğü takdirde düzeltme ve/veya iptal işlemi yapabilir. 

• Kütüphane içerisinde yiyecek ve içecek tüketilmez. Ancak şahsi termoslar kullanılabilir. 

Tüm kütüphane hizmetlerinden kütüphanelerimizi ziyaret edip üyeliğinizi güncellemek zorunda kalmadan faydalanmak için e-Devlet üzerinden üye olabilirsiniz. Üye Ol sekmesiyle oluşturacağınız üyeliklerde ise yalnızca dijital koleksiyonumuzu görüntüleyebilirsiniz. 

İlk rezervasyon işleminiz için İBB kütüphanelerinden birini ziyaret ederek online üyeliğinizi güncellemeniz gerekmektedir. (İBB kütüphanelerinden daha önce üyeliğini oluşturmuş, online üyeliğini kütüphanede güncellemiş ya da e-devlet üzerinden üyeliğini oluşturan kullanıcıların bu uyarıyı dikkate almasına gerek yoktur.)


Habitat Kütüphanesi hakkında detaylar için Tıklayınız.
Habitat Kütüphane Rezervasyon Sistemi
İBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr