Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

İBB Erdem Bayazıt Kütüphanesi


İstanbul'un Eyüpsultan ilçesine bağlı Alibeyköy'de yer alan Erdem Bayazıt Kütüphanesi 2008 yılından bu yana hizmet veriyor. Şiirleri ve kitaplarıyla çeşitli ödüllere layık görülen, Türk edebiyatına çok sayıda eser kazandıran Erdem Bayazıt'ın toplamını barındıran kütüphanemiz, 11.948 adet eserin yer aldığı geniş bir seçkiyle okuyucuyu ağırlıyor.

Kütüphanemiz 215 metrekarelik bir alanda 65 kişi kapasitesiyle ve tarih, edebiyat, siyaset bilimi, felsefe, araştırma-inceleme, sanat, bilişim, teknoloji, bilim, inanç, kişisel gelişim, kültürel miras, mimarlık ve tasarım kitapları, çocuk kitapları, yayınlar gibi pek çok türden eserle hizmet veriyor. İBB'nin diğer kütüphanelerinde olduğu gibi Erdem Bayazıt Kütüphanesi de bölgedeki geniş kitaba erişimi kolaylaştırıyor, gençlerin ders çalışma olanakları alanı karşılanıyor.

Bölge sakini tüm potansiyelimiz Erdem Bayazıt Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Dairesi Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü'ne bağlı tüm kütüphanelerimizin hizmetlerinden faydalanabiliyor.

Üye olmak isteyen okuyucularımız T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi olarak bulunan bir kimlik belgesiyle kütüphanelerimize başvurabileceği gibi e-devlet uygulaması üzerinden de kayıt işlemlerini gerçekleştirebilir.

Üyelik için tıklayın.


İBB Erdem Bayazıt Kütüphanesi

Hizmetler


İBB Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır.

Hafta içi: 09:00 - 17:00 / Hafta sonu: Kapalıİletişim


0212 625 71 22 / 0212 625 73 19

kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Yeşilpınar, Sevgi Sok. No: 2, EyüpsultanİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr