Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

İBB Erdem Bayazıt Kütüphanesi


İstanbul'un Eyüpsultan ilçesine bağlı Alibeyköy semtinde yer alan Erdem Bayazıt Kütüphanesi 2008 yılından bu yana hizmet veriyor. Şiirleri ve kitaplarıyla çeşitli ödüllere layık görülen, Türk edebiyatına çok sayıda eser kazandıran Erdem Bayazıt'ın ismini taşıyan kütüphanemiz, 11.948 adet eserin yer aldığı geniş bir seçkiyle okuyucuyu ağırlıyor.

Kütüphanemiz 215 metrekarelik bir alanda 65 kişi kapasitesiyle ve tarih, edebiyat, siyaset bilimi, felsefe, araştırma-inceleme, sanat, bilişim, teknoloji, bilim, inanç, kişisel gelişim, kültürel miras, mimarlık ve tasarım kitapları, çocuk kitapları, süreli yayınlar gibi pek çok türden eserle hizmet veriyor. İBB'nin diğer kütüphanelerinde olduğu gibi Erdem Bayazıt Kütüphanesi de bölge halkının kitaba erişimini kolaylaştırıyor, gençlerin ders çalışma alanı ihtiyacını karşılıyor.


 Bölge sakini tüm vatandaşlarımız Erdem Bayazıt Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Dairesi Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’ne bağlı tüm kütüphanelerimizin ödünç hizmetlerinden faydalanabiliyor.

Üye olmak isteyen okuyucularımız T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi geçerliliği bulunan bir kimlik belgesiyle kütüphanelerimize başvurabileceği gibi e-devlet uygulaması üzerinden de üyelik işlemlerini gerçekleştirebilir.

Üyelik için tıklayınız.İBB Erdem Bayazıt Kütüphanesi

Hizmetler


İBB Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır.

Fotokopi hizmeti bulunmaktadır.

Hafta içi ve Cumartesi: 09:00 - 17:00 / Pazar: Kapalıİletişim


0212 625 71 22 / 0212 625 73 19

kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Yeşilpınar, Sevgi Sok. No: 2, 34065 Eyüpsultan / İstanbulİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr