Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

İBB Evliya Çelebi Kütüphanesi


Büyük İstanbul Otogarı’ndaki değişimin önemli bir parçası ve buradaki yenilenmeyi yansıtan Evliya Çelebi Kütüphanesi 27 Ocak 2022 tarihinde hizmete sunuldu. 

Büyük gezgin Evliya Çelebi'nin ismini taşıyan kütüphanemiz İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak geleneksel kütüphane anlayışını değiştirerek, kente, zengin içerikli kitap koleksiyonlarının yanında kültür ve eğitim merkezi olarak hizmet edecek yeni kütüphaneler kazandırma vizyonumuzu yansıtıyor.


10.200 eserden oluşan dermesinde tarih, edebiyat, siyaset bilimi, felsefe, araştırma-inceleme, sanat, bilişim, teknoloji, bilim, inanç, kişisel gelişim, kültürel miras, mimarlık ve tasarım kitapları, süreli yayınlar gibi pek çok türden eserin yer aldığı kütüphanemiz 120 kişilik çalışma alanı ve teras balkonunun yanında 3 kişilik bilgisayar laboratuvarıyla okuyucuya hizmet veriyor. 

Bölge sakini tüm vatandaşlarımız Evliya Çelebi Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Dairesi Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’ne bağlı tüm kütüphanelerimizin ödünç hizmetlerinden faydalanabilecektir.

Üye olmak isteyen okuyucularımız T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi geçerliliği bulunan bir kimlik belgesiyle kütüphanelerimize başvurabileceği gibi e-devlet uygulaması üzerinden de üyelik işlemlerini gerçekleştirebilir.

Üyelik için tıklayınız.


İBB Evliya Çelebi Kütüphanesi

Hizmetler


İBB Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır.

Fotokopi hizmeti bulunmaktadır.

Hafta içi ve Cumartesi: 09:00 - 17:00 Pazar: Kapalıİletişim


0212 249 95 65 / 0212 249 09 45

kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Büyük İstanbul Otogarı, A1 Kız Kulesi, Bayrampaşa / İstanbulİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr