Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

İBB Evliya Çelebi Kütüphanesi


Büyük İstanbul Otogarı'ndaki değişimin önemli bir parçası ve piyasada yenilenmeyi yansıtan Evliya Çelebi Kütüphanesi 27 Ocak 2022 tarihinde hizmete sunuldu.

Büyük gezgin Evliya Çelebi'nin kapasitesi taşıyan kapasitesimiz İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak geleneksel kütüphane anlayışını değiştiren, kente, içerikli kitap koleksiyonlarının yanında zengin kültür ve eğitim merkezi olarak hizmet verecek yeni kütüphaneler kazandırma vizyonumuzu yansıtıyor.

10.200 eserden oluşan dermesinde tarih, edebiyat, siyaset bilimi, felsefe, araştırma-inceleme, sanat, bilişim, teknoloji, bilim, inanç, kişisel gelişim, kültürel miraslar, mimarlık ve tasarım kitapları, uzunlukta yayınlar gibi pek çok türün eserinin yer aldığı çeşitliliğimiz 120 kişilik çalışma alanı ve teras balkonunun yanında 3 kişilik bilgisayarıyla okuyucuya hizmet veriyor.

Bölge sakini tüm performansımız Evliya Çelebi Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Dairesi Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü'ne bağlı tüm kütüphanelerimizin hizmetlerinden faydalanabilecektir.

Üye olmak isteyen okuyucularımız TC nüfus bütçesi, ehliyet, pasaport gibi resmi olarak bulunan bir kimlik belgesiyle kütüphanelerimize başvurabileceği gibi e-devlet uygulaması üzerinden de kayıt işlemlerini gerçekleştirebilir.

Üyelik için tıklayın.


İBB Evliya Çelebi Kütüphanesi

Hizmetler


İBB Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır.

Hafta içi: 09:00 - 17:00 / Hafta sonu: Kapalıİletişim


0212 249 95 65 / 0212 249 09 45

kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Büyük İstanbul Otogarı, A1 Kız Kulesi, Bayrampaşa / İstanbulİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr