Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

İBB Feza Gürsey Kütüphanesi


Bir dönem savunma yapısı sistemi üstlenen Anadolu Hisarı, İBB Miras ekiplerinin yürüttüğü restorasyonla müze, sergi ve kültür alanı olarak yeniden İstanbul'a kazandırılıyor.

Restorasyonla birlikte Anadolu Hisarı, müzesi, sergi alanları ve kütüphanesiyle zenginleştirilmiş ve zenginleştirilebilen harmanlandığı yeni bir yaşam alanı oldu. Teorik fizik alanına yaptığı katkılarla fizik dünyasının evrensel bir değeri olan Prof. Dr. Feza Gürsey'in adı ile 4 Ekim 2022 tarihinde İstanbulluların hizmetine sunuldu.

Anadolu Hisar'ında büyüyen Feza Gürsey'in anısına saygıyla kurulan kütüphane, bilimin ve aydınlanmanın temsil ettiği bir değeri bu tarih alanında yaşatıyor.

Kütüphanemiz 550 metrekarelik alanda 70 kişi kapasitesiyle 7 bin esere ev sahipliği yapıyor. İBB'nin yeni nesil kütüphaneciliği yaygınlaştırma hedefini temizleme portföyümüz bölge kiti, iklim ve kültür ulaşımını kolaylaştırıyor.

Bölge sakini tüm potansiyelimiz Feza Gürsey Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Dairesi Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü'ne bağlı tüm kütüphanelerimizin hizmetlerinden faydalanabilecek.

Üye olmak isteyen okuyucularımız TC nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi olarak bulunan bir kimlik belgesiyle kütüphanelerimize başvurabileceği gibi e-devlet uygulaması üzerinden de kayıt işlemlerini gerçekleştirebilir.

Üyelik için tıklayın.

"

İBB Feza Gürsey Kütüphanesi

Hizmetler


İBB Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır.

Her gün: 09.00 - 21.00İletişim


0212 449 97 00 - 667644

kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Göksu Cad. 50-54, Göksu, BeykozİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr