Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

İBB Gülten Akın Kütüphanesi


İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak İstanbul’a zengin içerikli kitap koleksiyonlarının yanında kültür ve eğitim merkezleri olarak faaliyet gösterecek yeni kütüphaneler kazandırma vizyonumuzla tasarlanan Gülten Akın Kütüphanesi 5 Ağustos 2022’de hizmete sunuldu.

Toplumsal sorunları, yoksulluğu, yalnızlaşmayı, güçlü kadınların öykülerini işlediği eserleriyle Türk edebiyatının öne çıkan şairlerinden biri olan Gülten Akın’ın ismini taşıyan kütüphanemiz 15.000 kitaptan oluşan dermesiyle okuyucuyla buluşuyor.

Şehrimizin dezavantajlı durumda olan, göz ardı edilen semtlerinde yaşayan çocuklarına, gençlerine ulaşarak bu bölgelere yeni bir soluk kazandıran yeni nesil kütüphanelerimizden Gülten Akın Kütüphanesi, Esenyurt Kıraç Şehitler Mahallesi’nde 600 metrekarelik bir alanda 220 kişiye hizmet veriyor.

Kütüphanemiz edebiyat, tiyatro, resim, müzik ve sanat atölyeleri, çocuklara yönelik eğitici çalışmalar, ebeveynler için destekleyici seminerler, öğrencilerin sınavlara hazırlık dönemlerinde katılabileceği etüt programları, yaratıcı yazarlık atölyeleri, yazar-okur buluşmaları, karikatür ve illüstrasyon atölyeleri gibi pek çok etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

 Bölge sakini tüm vatandaşlarımız Gülten Akın Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Dairesi Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’ne bağlı tüm kütüphanelerimizin ödünç hizmetlerinden faydalanabiliyor.

Üye olmak isteyen okuyucularımız T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi geçerliliği bulunan bir kimlik belgesiyle kütüphanelerimize başvurabileceği gibi e-devlet uygulaması üzerinden de üyelik işlemlerini gerçekleştirebilir.

Üyelik için tıklayın.


İBB Gülten Akın Kütüphanesi

Hizmetler


İBB Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır.

Her gün: 09.00 - 21.00İletişim


0212 249 95 65-9077 / 0212 249 09 45

kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Kıraç Şehitler Mah. Gazi Cad. No:81/A EsenyurtİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr