Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

İBB Halil İnalcık Kütüphanesi


Dr. Halil İnalcık Kütüphanesi, Kartal ilçesi Orhantepe Mahallesi'nde 2007 yılından beri bu yana hizmet veriyor.

Tarihin sunduğu katkılarla uluslararası akademi dünyasında önemli bir yere sahip olan tarih hizmeti Halil İnalcık'ın kapasitesi taşıma kapasitesimiz geniş kişi kapasitesi ve zengin dermesiyle İstanbulluları ağırlıyor.

Kütüphanemiz 600 metrekare bir alanda 115 kişi kapasitesi ve tarih, edebiyat, siyaset bilimi, felsefe, araştırma-inceleme, sanat, bilişim, teknoloji, bilim, inanç, kişisel gelişim, kültürel miraslar, mimarlık ve tasarım kitapları, çocuk kitapları ve yayınlar gibi pek çok türden 23.811 eser ile hizmet veriyor.

Bölge sakini tüm potansiyelimiz Prof.Dr.Halil İnalcık Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Dairesi Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü'ne bağlı tüm kütüphanelerimizin hizmetlerinden yararlanabiliyor.

Üye olmak isteyen okuyucularımız TC nüfus bütçesi, ehliyet, pasaport gibi resmi olarak bulunan bir kimlik belgesiyle kütüphanelerimize başvurabileceği gibi e-devlet uygulaması üzerinden de kayıt işlemlerini gerçekleştirebilir.

Üyelik için tıklayın.


İBB Halil İnalcık Kütüphanesi

Hizmetler


İBB Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır.

Her gün: 09:00 - 21:00İletişim


0216 586 57 44

kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Orhantepe Mah. Bağdat Cad. No: 130 Kartal / İstanbulİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr