Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

İBB Halil İnalcık Kütüphanesi


Prof. Dr. Halil İnalcık Kütüphanesi, Kartal ilçesi Orhantepe Mahallesi’nde 2007 yılından bu yana hizmet veriyor. 

Tarih alanına sunduğu katkılarla uluslararası akademi dünyasında önemli bir yere sahip olan tarih profesörü Halil İnalcık’ın ismini taşıyan kütüphanemiz geniş kişi kapasitesi ve zengin dermesiyle İstanbulluları ağırlıyor.


Kütüphanemiz 600 metrekare bir alanda 115 kişi kapasitesi ve tarih, edebiyat, siyaset bilimi, felsefe, araştırma-inceleme, sanat, bilişim, teknoloji, bilim, inanç, kişisel gelişim, kültürel miras, mimarlık ve tasarım kitapları, çocuk kitapları ve süreli yayınlar gibi pek çok türden 23.811 eser ile hizmet veriyor.


Bölge sakini tüm vatandaşlarımız Prof.Dr.Halil İnalcık Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Dairesi Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’ne bağlı tüm kütüphanelerimizin ödünç hizmetlerinden faydalanabiliyor.

Üye olmak isteyen okuyucularımız T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi geçerliliği bulunan bir kimlik belgesiyle kütüphanelerimize başvurabileceği gibi e-devlet uygulaması üzerinden de üyelik işlemlerini gerçekleştirebilir.

Üyelik için tıklayınız.


İBB Halil İnalcık Kütüphanesi

Hizmetler


İBB Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır.

Fotokopi hizmeti bulunmaktadır.

Her gün: 09:00 - 21:00İletişim


0216 586 57 44

kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Orhantepe Mah. Bağdat Cad. No: 130 Kartal / İstanbulİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr