Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

İBB Hasan İzzettin Dinamo Kütüphanesi


Hasan İzzettin Dinamo Kütüphanesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak şehrin göz ardı edilen semtlerinde yeni yaşam merkezleri inşa etmeyi hedefleyen yaklaşımımızla tasarlandı ve 26 Ağustos 2022’de hizmete sunuldu.

Pendik’in en merkezi noktalarından birinde yer alan kütüphanemiz, toplumcu gerçekçi şiir anlayışıyla Türk edebiyatının aydın yüzlerinden biri olan Hasan İzzettin Dinamo’nun ismini taşıyor. Kütüphaneleri bilgi merkezi hâline getirme yönündeki hedefimizle tasarlanan Hasan İzzettin Dinamo Kütüphanesi, 1800 metrekare alanda 205 kişilik geniş kapasitesiyle başta Pendik halkı olmak üzere tüm İstanbullulara hizmet veriyor.

Kütüphanemiz tarihten edebiyata, siyaset biliminden felsefeye, araştırma-incelemeden sanata çok farklı disiplinlerde 18.000 kitaplık zengin dermesiyle İstanbullu okuyucuyla buluşuyor. Hasan İzzettin Dinamo Kütüphanesi bünyesinde İBB’ye bağlı diğer kütüphanelerimizde verdiğimiz gençleri destekleyici hizmetlerimizden Pendikli gençler de yararlanıyor. Alanında yetkin öğretmenlerle soru çözüm atölyeleri, İstanbul Senin uygulaması üzerinden erişime açtığımız soru havuzu ve çeşitli atölyeler, buradaki öğrencilerle buluşuyor.


Bölge sakini tüm vatandaşlarımız Hasan İzzettin Dinamo Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Dairesi Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’ne bağlı tüm kütüphanelerimizin ödünç hizmetlerinden faydalanabiliyor.

Üye olmak isteyen okuyucularımız T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi geçerliliği bulunan bir kimlik belgesiyle kütüphanelerimize başvurabileceği gibi e-devlet uygulaması üzerinden de üyelik işlemlerini gerçekleştirebilir.

Üyelik için tıklayınız.


İBB Hasan İzzettin Dinamo Kütüphanesi

Hizmetler


İBB Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır.

Fotokopi hizmeti bulunmaktadır.

Her gün: 09:00 - 19:00İletişim


0212 249 95 65-663827 / 0212 249 09 45

kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Batı Mah. Erol Kaya Cad. No: 95, Pendik / İstanbulİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr