Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

İBB İsmail Hakkı Tonguç Kütüphanesi


İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak bir yıl içerisinde Esenyurt’a kazandırdığımız ikinci kütüphane Sultaniye Mahallesi’nde 27 Ekim 2022 tarihinde hizmete sunuldu.

Şehrin dezavantajlı noktalarında kültür, sanat ve bilimin merkezi olan yeni nesil kütüphaneleri, şehrin çocukları, gençleri ve bölge sakinleriyle buluşturmaya devam ediyoruz. Esenyurt Bütünleşik Halk Sağlığı Merkezi'yle birlikte İstanbul Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi (İSADEM), Psikolojik Danışmanlık Merkezi, Sağlık Ocağı ve Diş Sağlığı Merkezi’nin yer aldığı bölgede konumlanan İsmail Hakkı Tonguç Kütüphanesi 710 metrekare alanda 150 kişi kapasitesiyle hizmet veriyor.

Ömrünü Anadolu’nun kalkınmasına adayan, köy enstitüleri için yoğun emek harcayan ve binlerce kişinin yetişmesini sağlayan İsmail Hakkı Tonguç’un ismini taşıyan kütüphanemiz 15 bin eserlik dermesiyle okuyucusunu ağırlıyor. Bölgeye yeni bir soluk getiren kütüphanemiz, her yaştan kişiye hitap eden söyleşi ve etkinliklerle farklı yaş gruplarından çocuklar için eğitici, öğretici atölyelere ev sahipliği yapıyor.


Bölge sakini tüm vatandaşlarımız İsmail Hakkı Tonguç Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Daire Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’ne bağlı tüm kütüphanelerimizin ödünç hizmetlerinden faydalanabilir.

Üye olmak isteyen okuyucularımız T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi geçerliliği bulunan bir kimlik belgesiyle kütüphanelerimize başvurabileceği gibi e-devlet uygulaması üzerinden de üyelik işlemlerini gerçekleştirebilir.

Üyelik için tıklayınız.


İBB İsmail Hakkı Tonguç Kütüphanesi

Hizmetler


İBB Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır.

Fotokopi hizmeti bulunmamaktadır.

Her gün: 09:00 - 21:00İletişim


0212 249 95 65-667649 / 0212 249 09 45

kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Adres: Sultaniye Mah. 618. Sok. No: 1 Esenyurt/İstanbulİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr