Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

İBB Kadıköy İskele Kütüphanesi


İstanbul'un neredeyse son yüzyılına tanıklık eden, yolculukların ve buluşmaların kesişme noktası olarak yoğun şekilde kullanılan Kadıköy İskelesi Kütüphane fonksiyonu ile bilgiye açılan kapının yeni adresi oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak yeni nesil kütüphaneleri şehrin her noktasında aktif birer yaşam merkezine dönüştürme vizyonuyla  hazırladığımız kütüphanemiz 26 Nisan 2023  tarihinde hizmete sunuldu.

Kütüphanemiz, 480 metrekarelik geniş alanı ve 170 kişilik kapasitesiyle gün içerisinde yolu Kadıköy'den geçen herkesi ağırlamaya hazır hâle getirildi.

Bölgenin ihtiyaçları gözetilerek hazırlanan kütüphanemiz yüksek kişi kapasitesiyle kitaba ve bilgiye erişimi kolaylaştırmak adına yola çıktı.

Kütüphanemizin 8.000 eserlik dermesinde güncel seçkisinde edebiyat, sanat, tarih, kent araştırmaları, felsefe ve mimarlık ve tasarım kitapları öne çıkıyor.

İBB'nin yeni nesil kütüphaneleri şehrin yeni bir kültür-sanat ve bilgi merkezi olarak tasarlayan anlayışı yansıtan kütüphanemiz, çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapıyor.

Bölge sakini tüm vatandaşlarımız Kadıköy İskelesi Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Daire Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’ne bağlı tüm kütüphanelerimizin ödünç hizmetlerinden faydalanabilir.

Üye olmak isteyen okuyucularımız T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi geçerliliği bulunan bir kimlik belgesiyle kütüphanelerimize başvurabileceği gibi e-devlet uygulaması üzerinden de üyelik işlemlerini gerçekleştirebilir.

Üyelik için tıklayınız.

Kapasite: 480m², 170 kişi


İBB Kadıköy İskele Kütüphanesi

Hizmetler


İBB Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır.

Her gün: 09:00 - 22:00İletişim


0216 333 52 87-5287

kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Caferağa Mahallesi, KadıköyİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr