Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

İBB Kemal Tahir Kütüphanesi


Türk edebiyatında toplumcu gerçekçi anlayışının en önemli temsilcilerinden Kemal Tahir’in ismini yaşatan kütüphanemiz 18 Ağustos 2022’de hizmete sunuldu.

Kemal Tahir Kütüphanesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak yeni nesil kütüphanecilik anlayışımız ve İstanbul’a zengin içerikli kitap koleksiyonlarının yanında kültür-eğitim merkezleri olarak faaliyet gösterecek yeni kütüphaneler kazandırma vizyonumuzla tasarlanarak Sultanbeyli ilçesindeki ikinci kütüphanemiz oldu.

12 bin kitaptan oluşan kütüphanemizin zengin dermesinde tarih, edebiyat, siyaset bilimi, felsefe, araştırma-inceleme, sanat, bilişim, teknoloji, bilim, inanç, kişisel gelişim, kültürel miras, mimarlık, tasarım gibi pek çok alandan eser yer alıyor.

Sultanbeyli’de 1250 metrekare üzerine kurulan kütüphanemiz 195 kişilik kapasiteyle başta Sultanbeyli olmak üzere tüm İstanbul halkına hizmet veriyor.

Kemal Tahir Kütüphanesi, İBB’nin diğer kütüphanelerinde olduğu gibi yer aldığı bölgeye yeni bir soluk kazandırıyor, çeşitli etkinlik ve atölyelere ev sahipliği yapıyor.

Bölge sakini tüm vatandaşlarımız Kemal Tahir Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Dairesi Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’ne bağlı tüm kütüphanelerimizin ödünç hizmetlerinden faydalanabilecek.

Üye olmak isteyen okuyucularımız T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi geçerliliği bulunan bir kimlik belgesiyle kütüphanelerimize başvurabileceği gibi e-devlet uygulaması üzerinden de üyelik işlemlerini gerçekleştirebilir.

Üyelik için tıklayın.


İBB Kemal Tahir Kütüphanesi

Hizmetler


İBB Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır.

Fotokopi hizmeti bulunmaktadır.

Hafta içi: 09:00 - 17:00 / Hafta sonu: Kapalıİletişim


0216 586 57 86-5786 / 0212 249 09 45

kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Adil Mah. Bosna Bulvarı, No: 91, Sultanbeyli / İstanbulİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr