Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

İBB Muzaffer İzgü Kütüphanesi


İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak geleneksel kütüphane anlayışını değiştiren, İstanbul’a zengin içerikli kitap koleksiyonlarının yanında kültür ve eğitim merkezleri olarak faaliyet gösterecek yeni kütüphaneler kazandırma vizyonuyla tasarlanan Muzaffer İzgü Kütüphanesi, 19 Kasım 2022’de hizmete açıldı.

Maltepe’nin Gülsuyu Mahallesinde hizmette olan kütüphanemiz, çocukluk ve ilk gençlik çağı kitaplarıyla kuşakları büyüten, mizahla düşündürmeyi ustalıkla başaran yazar Muzaffer İzgü’nün ismini taşıyor.

700 metrekare alanda 130 kişilik kapasiteyle hizmet veren kütüphanemizin 15.000 kitaplık zengin dermesinde tarih, edebiyat, siyaset bilimi, felsefe, araştırma-inceleme, sanat, bilişim, teknoloji, bilim, inanç, kişisel gelişim, kültürel miras, mimarlık ve tasarım kitapları, çocuk kitapları, süreli yayınlar gibi pek çok türden eserin yer alıyor.

İstanbul’un dezavantajlı mahallelerinde çocuklar ve gençler başta olmak üzere bölge sakinleri için kültür, sanat ve bilginin merkezi kütüphanelerimizden biri olan Muzaffer İzgü Kütüphanesi, atölye ve söyleşilere de ev sahipliği yapıyor.


Bölge halkı başta Muzaffer İzgü Kütüphanesi olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Dairesi Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’ne bağlı tüm kütüphanelerimizin ödünç hizmetlerinden faydalanabilecek. Üye olmak isteyen okuyucularımızın T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi geçerliliği bulunan bir kimlik belgesiyle kütüphanemize başvurması yeterlidir.


İBB Muzaffer İzgü Kütüphanesi

Hizmetler


İBB Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır.

Fotokopi hizmeti bulunmamaktadır.

Her gün: 09:00 - 21:00İletişim


kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Fevzi Çakmak Cd. 31-35, Gülsuyu, 34848/MaltepeİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr