Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

İBB Muzaffer İzgü Kütüphanesi


İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak geleneksel raporlama anlayışını dağıtan, İstanbul'a zengin içerikli kitap koleksiyonunun yanında kültür ve eğitim merkezleri olarak faaliyetin sunulmasıyla ilgili yeni kütüphaneler kazandırma vizyonuyla tasarlanan Muzaffer İzgü Kütüphanesi 19 Kasım 2022 tarihinde hizmete açıldı.

Maltepe'nin Gülsuyu Mahallesinde hizmette olan kütüphanemiz, gençlik ve ilk gençlik çağı kitaplarıyla kuşakları büyür, mizahla düşündürmeyi ustalıkla başarmayı başaran yazar Muzaffer İzgü'nün hizmetini taşıyor.

700 metrekare alanda 130 kişilik kapasiteyle hizmet veren 15.000 kitaplık zengin dermesinde tarih, edebiyat, siyaset bilimi, felsefe, araştırma-inceleme, sanat, bilişim, teknoloji, bilim, inanç, kişisel gelişim, kültürel miras, mimarlık ve tasarım kitapları, çocuk kitapları gibi pek çok türden eser yer alıyor.

İstanbul'un dezavantajlı mahallelerinde çocuklar ve gençler başta olmak üzere bölge sakinleri için kültür, sanat ve okuyabilme merkezi yedeklemelerimizden biri olan Muzaffer İzgü Kütüphanesi, atölye ve söyleşilere de ev sahipliği yapıyor.

Bölge halkı başta Muzaffer İzgü Kütüphanesi olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Dairesi Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü'ne bağlı tüm kütüphanelerimizin hizmetlerinden faydalanabilecek.

Üye olmak isteyen okuyucularımız T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi olarak bulunan bir kimlik belgesiyle kütüphanelerimize başvurabileceği gibi e-devlet uygulaması üzerinden de kayıt işlemlerini gerçekleştirebilir.

Üyelik için tıklayın.


İBB Muzaffer İzgü Kütüphanesi

Hizmetler


İBB Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır.

Her gün: 09.00 - 21.00

Çay ikram edilmektedir.İletişim


0212 249 95 65-663866 / 0212 249 09 45

kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Fevzi Çakmak Cad. 31-35, Gülsuyu, MaltepeİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr