Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

İBB Nasrettin Hoca Kütüphanesi


Bilge kişiliği, nüktedan dili, hazırcevaplığı ve hoşgörüsüyle Anadolu kültürünün önemli simalarından biri olan Nasrettin Hoca’nın ismini taşıyan kütüphanemiz 2014 yılında hizmete sunuldu.

Bağcılar ilçesi Merkez Mahallesi’nde bulunan kütüphanemiz, 592 metrekarelik alanda 230 kişilik geniş kapasitesiyle başta çocuklar için eğlenceli, eğitici ve öğretici atölyeler olmak üzere yetişkinler için de çeşitli söyleşilere ev sahipliği yapıyor. 

Kütüphanemiz, bölgedeki gençlerin ders çalışma alanı ihtiyacını da karşılıyor. Nasrettin Hoca Kütüphanesi çeşitli disiplinlerden 6.881 kitaplık dermesiyle başta Bağcılar sakinleri olmak üzere İstanbullulara hizmet sunuyor.


 Bölge sakini tüm vatandaşlarımız Nasrettin Hoca Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Dairesi Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’ne bağlı tüm kütüphanelerimizin ödünç hizmetlerinden faydalanabiliyor.

Üye olmak isteyen okuyucularımız T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi geçerliliği bulunan bir kimlik belgesiyle kütüphanelerimize başvurabileceği gibi e-devlet uygulaması üzerinden de üyelik işlemlerini gerçekleştirebilir.

Üyelik için tıklayınız.


İBB Nasrettin Hoca Kütüphanesi

Hizmetler


İBB Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır.

Fotokopi hizmeti bulunmaktadır.

Her gün: 09.00 - 19.00İletişim


0212 435 36 14

kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Merkez Mah. Dr. Sadık Ahmet Cad. No: 6, 34200 Bağcılar / İstanbulİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr