Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

İBB Peyami Safa Kütüphanesi


Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatının öne çıkan yazarlarından olan Peyami Safa’nın ismini taşıyan kütüphanemiz, İstanbul’a zengin içerikli kitap koleksiyonlarının yanında kültür ve eğitim merkezi olarak faaliyet gösterecek yeni kütüphaneler kazandırma vizyonumuzla tasarlandı ve 29 Mart 2022’de hizmete açıldı.

Peyami Safa Kütüphanesi’nin 12.000 kitaplık dermesinde; tarih, edebiyat, siyaset bilimi, felsefe, araştırma-inceleme, sanat, bilişim, teknoloji, bilim, inanç, kişisel gelişim, kültürel miras, mimarlık ve tasarım kitapları, çocuk kitapları, süreli yayınlar gibi pek çok türden eser yer alıyor. Kütüphanemiz, edebiyat, tiyatro, resim, müzik ve sanat atölyeleri, çocuklara yönelik eğitici aktiviteler, ebeveynler için destekleyici seminerler, yaratıcı yazarlık atölyeleri, yazar-okur buluşmaları, karikatür ve illüstrasyon atölyeleri, senaryo atölyeleri, video art çalışmaları, bilişim atölyeleri gibi etkinliklere ev sahipliği yapıyor.


 Öğrencilerin sınavlara hazırlık dönemlerinde katılabilecekleri etüt programlarının da yer alacağı kütüphanemiz, bu bölgede yaşayan öğrencilerin ders çalışma alanı ihtiyaçlarını da karşılıyor. 550 metrekare üzerine kurulu kütüphanemiz 135 kişilik kapasitesiyle İstanbullulara hizmet veriyor.

Bölge sakini tüm vatandaşlarımız Peyami Safa Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Dairesi Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’ne bağlı tüm kütüphanelerimizin ödünç hizmetlerinden faydalanabilecektir.

Üye olmak isteyen okuyucularımız T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi geçerliliği bulunan bir kimlik belgesiyle kütüphanelerimize başvurabileceği gibi e-devlet uygulaması üzerinden de üyelik işlemlerini gerçekleştirebilir.

Üyelik için tıklayınız.


İBB Peyami Safa Kütüphanesi

Hizmetler


İBB Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır.

Fotokopi hizmeti bulunmaktadır.

Her gün: 09.00 - 19.00İletişim


0212 249 95 65-663826 / 0212 249 09 45

kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Yahya Kahya, Bahriye Cad. No: 24, 34440 Beyoğlu / İstanbulİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr