Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

İBB Peyami Safa Kütüphanesi


Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatının öne çıkanlarından olan Peyami Safa'nın adını taşıyan kütüphanemiz, İstanbul'a zengin içerikli kitap koleksiyonlarının yanında kültür ve eğitim merkezi olarak faaliyette bulunan yeni kapasiteler kazandırma vizyonumuzla tasarlandı ve 29 Mart 2022'de hizmete açıldı.

Peyami Safa Kütüphanesi'nin 12.000 kitaplık dermesinde; tarih, edebiyat, siyaset bilimi, felsefe, araştırma-inceleme, sanat, bilişim, teknoloji, bilim, inanç, kişisel gelişim, kültürel miraslar, mimarlık ve tasarım kitapları, çocuk kitapları, uzunlukta yayınlar gibi pek çok türden eser yer alıyor.

Kütüphanemiz, edebiyat, tiyatro, resim, müzik ve sanat atölyeleri, çocuklara yönelik etkinlikler, öğrencilere yönelik eğitim seminerleri, yaratıcılık atölyeleri, yazar-okur buluşmaları, karikatür ve çizim atölyeleri, senaryo yazar atölyeleri, video sanat çalışmaları, bilişim atölyeleri gibi etkinliklere ev sahipliği yapıyor yapıyor.

Öğrencilerin sınavlara hazırlıklarına katılabilecekleri etüt programlarının da yerdeki kütüphanemiz, bu bölgede devam eden ders çalışma alanı odaları da karşılıyor.

550 metrekarelik kurulu kurulumumuz 135 kişilik kapasiteyle İstanbullulara hizmet veriyor.

Bölge sakini tüm vatandaşlarımız Peyami Safa Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Dairesi Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’ne bağlı tüm kütüphanelerimizin ödünç hizmetlerinden faydalanabilecektir.

Üye olmak isteyen okuyucularımız T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi geçerliliği bulunan bir kimlik belgesiyle kütüphanelerimize başvurabileceği gibi e-devlet uygulaması üzerinden de üyelik işlemlerini gerçekleştirebilir.

Üyelik için tıklayın.


İBB Peyami Safa Kütüphanesi

Hizmetler


İBB Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır.

Her gün: 09.00 - 21.00İletişim


0212 249 95 65-663826 / 0212 249 09 45

kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Yahya Kahya, Bahriye Cad. No: 24, BeyoğluİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr