Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

İBB Sabahattin Eyüboğlu Kütüphanesi


Yeni nesil çeşitliliği yaygın kılma vizyonuyla çalışan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 3 Ağustos 2022 tarihinde İstanbul'un Avcılar ilçesinin Firüzköy Mahallesinde Sabahattin Eyüboğlu Kütüphanesi'ni hizmete sundu.

Yazar, akademisyen ve dönüştürmen kimliğiyle Türkiye felsefesinin dünyadaki önemli isimlerinden Sabahattin Eyüboğlu'nun takasını sağlayan, “Kültürün, sanatın ve kitaplara erişmediği zihniyetiyle, vatandaşımızın yoksulluğulu durumda olan, göz ardı edilen semtlerde yaşayan çocuklara, gençlerine ulaşarak bu yeni bir soluklanma kazandırıyor.

Kütüphanemiz 1000 metrekarelik alan ve 120 kişilik kapasitesiyle hizmet vermektedir.

Kütüphanemizin 10.000 kitaplık zengin dermesinde siyaset biliminden felsefeye, tarihten edebiyata, mimarlıktan tiyatroya çeşitli yaş gruplarından farklı disiplinlerden tarih, edebiyat, siyaset bilimi, felsefe, araştırma-inceleme, sanat, bilişim, teknoloji, bilim, inanç, kişisel gelişim, kültürel miras, mimarlık ve tasarım kitapları, çocuk kitapları, süreli yayınlar gibi pek çok eser yer alıyor.

Bölge sakini tüm vatandaşlarımız Sabahattin Eyüboğlu Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Dairesi Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’ne bağlı tüm kütüphanelerimizin ödünç hizmetlerinden faydalanabiliyor.

Üye olmak isteyen okuyucularımız T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi geçerliliği bulunan bir kimlik belgesiyle kütüphanelerimize başvurabileceği gibi e-devlet uygulaması üzerinden de üyelik işlemlerini gerçekleştirebilir.

Üyelik için tıklayın.


İBB Sabahattin Eyüboğlu Kütüphanesi

Hizmetler


İBB Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır.

Her gün: 09.00 - 21.00İletişim


0212 249 95 65-667645 / 0212 249 09 45

kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, Firuzköy Bulvarı No: 89, AvcılarİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr