Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

İBB Yaşar Kemal Kütüphanesi


Yaşar Kemal Kütüphanesi, İstanbul’un Sancaktepe ilçesine bağlı Sarıgazi Mahallesi’nde 30 Temmuz 2022 tarihinde hizmete sunuldu.

Bu toprakların yetiştirdiği en önemli değerlerden Yaşar Kemal'in ismini yaşatan kütüphanemiz, şehrimizin dezavantajlı bölgelerindeki çocukların, gençlerin ders çalışma ve sosyalleşme alanı ihtiyacını karşılayarak bölgeye yeni bir soluk kazandırıyor. 

Yaşar Kemal Kütüphanesi 6 katlı, 1.774 metrekare üzerine kurulu bir alanda toplam 230 kişi kapasitesiyle İstanbullulara hizmet veriyor. Yaşar Kemal Kütüphanesi’nin 20.000 bin eserlik zengin dermesinde; tarih, edebiyat, siyaset bilimi, felsefe, araştırma-inceleme, sanat, bilişim, teknoloji, bilim, inanç, kişisel gelişim, kültürel miras, mimarlık ve tasarım kitapları, çocuk kitapları, süreli yayınlar gibi pek çok türden eser yer alıyor.


Yaşar Kemal Kütüphanesi açıldığı ilk günden itibaren ilgiyle takip edilen atölye ve söyleşilere ev sahipliği yapıyor. Kütüphanemiz, sınav dönemlerinde öğrencileri destekleyici etüt programları ve soru çözüm atölyelerine de hazırlanıyor.

 Bölge halkı, Yaşar Kemal Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Dairesi Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’ne bağlı tüm kütüphanelerimizin ödünç hizmetlerinden faydalanabilecek. Üye olmak isteyen okuyucularımız T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi geçerliliği bulunan bir kimlik belgesiyle kütüphanelerimize başvurabileceği gibi e-devlet uygulaması üzerinden de üyelik işlemlerini gerçekleştirebilir.

 Üyelik için tıklayınız.


İBB Yaşar Kemal Kütüphanesi

Hizmetler


İBB Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır.

Fotokopi hizmeti bulunmaktadır.

Her gün: 09:00 - 21:00İletişim


0216 586 57 77 / 0216 586 57 77

kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Meclis, İlknur Sok. No: 1, 34785 Dudullu OSB, Sancaktepe / İstanbulİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr