Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

Haliç Sanat: Fener Evleri


İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kent yaşamına kazandırılan mekanlara bir yenisi daha ekleniyor. İstanbul’un kültür vadisi olmaya hazırlanan Haliç’in kıyısında yer alan Fener Evleri yeniden hayat buluyor.

İBB Miras’ın evrensel koruma ilke ve tekniklerini gözeterek hayata geçirdiği restorasyon ve yeniden işlevlendirme çalışmalarının ardından yaşam alanları ve sergi galerileri olarak şehre kazandırılan Fener Evleri ile Cibalikapı’dan başlayıp Sveti Stefan Kilisesi’ne kadar uzanan sahil şeridi boyunca devam edecek bir kültür rotasının oluşturulması amaçlanmaktadır.

Karşı kıyıda yer alan Haliç Tersanesi’nde açılacak olan İstanbul Sanat Müzesi’nin çağdaş sanat sergilerine ev sahipliği yapacak galerileri olarak konumlanan Fener Evleri, kentin en eski iki yakasını sanat aracılığıyla birbirine bağlayan yeni bir kültür sanat köprüsünün ilk adımlarını oluşturuyor.

Tarihin sanatla buluştuğu birer sanat galerisi olarak kapılarını açan “Fener Evleri”nin her biri farklı sanatçıların mekana özgü işlerinden oluşan sergileri ile sanatseverlerle buluşuyor.Haliç Sanat: Fener Evleri


Hizmetler


Pazartesi hariç tüm günler: 09:00 - 17:00 / Pazartesi: Kapalıİletişim


kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Yavuz Sultan Selim Mah. Abdul Ezel Paşa Cad. No: 4, FatihİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr