Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

Mecidiyeköy Sanat Galerisi


Mecidiyeköy Sanat Galerisi, İstanbul’un en işlek noktalarından biri olan Mecidiyeköy Meydanı’nın kültür, sanat ve buluşma noktası olmasını hedefleyen düzenleme ve dönüşümün bir parçası olarak İstanbullulara sunuldu.

Mecidiyeköy’ün merkezinde yer alan sanat galerisi, dönüşüm öncesi bir boşluktan ibaret olan meydana “kamusal kültürel tavrı olan bir kimlik kazandırma işlevi” taşıyarak yola çıktı.

Gün içerisinde yüzlerce İstanbullunun ayak bastığı, işlek olmasına rağmen yıllarca işlevsiz bırakılan meydan, 10 aylık bir çalışmanın ardından 21 Ekim 2021’de yenilenen yüzüyle şehrin yeni kamusal mekânı oldu.

 Mecidiyeköy Sanat Galerisi’nin yanı sıra Türkiye’de bir ilk olan Ödünç Kütüphane ile İstanbul Kitapçısı, Mecidiyeköy Sanat, BELTUR büfesi ve Çözüm Merkezi'ni içerisinde bulunduran meydan, kültür ve sanatın İstanbul’daki yeni buluşma noktası olmaya hazır hâle geldi.

Mecidiyeköy Sanat Galerisi, açıldığı günden itibaren toplumsal belleği güçlü tutan sergilere ev sahipliği yapıyor.Mecidiyeköy Sanat Galerisi


Hizmetler


Pazartesi hariç her gün: 10:00 - 19:00 / Pazartesi: Kapalıİletişim


kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Mecidiyeköy MeydanİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr