Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

İstanbul’un Sesleri /İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Müzik Tarihi


İstanbul, yüzyıllar boyunca üzerinde yaşayan toplumlara siyasî ve ekonomik bakımdan ev sahipliği yapmış, şehrin dışında kalanlar içinse eşsiz bir cazibe merkezi olmuştur. İstanbul’u tek başına cazip hâle getiren, ne bir zamanlar başkent olması ne de insanların ekonomik refah taleplerine cevap veren bir şehir olmasıdır. Öyle bir şehirdir ki İstanbul, içinde yaşayan insanı sunduğu imkânlarla özgürleştirir, zenginleştirir ve kültürel çeşitliliğin bir parçası hâline getirmesi sebebiyle dinamikleştirir. İşte İstanbul’u İstanbul yapan, asıl itibarıyla bu zengin kültürel birikimidir.

İstanbul’un zengin kültürel birikiminin en can alıcı noktalarından biri de İstanbul Belediyesinin İstanbul’a ve ülkenin müzik kültürüne sunduğu katkılardır.

Bu kitapta, İstanbul’un ilk yerel yönetimi olan Şehremaneti döneminden başlayıp İstanbul Belediyesine ve daha sonra da İstanbul Büyükşehir Belediyesine uzanan süreçte belediyenin şehrin müzik kültürüne katkıları ele alınmaktadır. Okuyucular İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Müzik Tarihi adlı bu eserin içinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin bir belediye olmanın çok ötesine geçip ülke kültürüne ve sanatına katkı sunan bir kurum olduğunu; müziğe nasıl yön verdiğini, diğer şehirlere ve belediyelere nasıl ilham kaynağı olduğunu bulacaklar ve müzik tarihinde bir yolculuk yapacaklar.
Başlık İstanbul’un Sesleri /İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Müzik Tarihi
Kısa Başlık İstanbul’un Sesleri
Yayın Yeri İstanbul
Tür Kitap
Yayın Tarihi 2024
Dil Türkçe
Künye İstanbul’un Sesleri /İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Müzik Tarihi. İstanbul: , 2024.İBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr