İBB Atatürk Kitaplığı
KATALOG TARAMA
SAYISAL ARŞİV ve E-KAYNAKLARDA ARA
Yandaki kutu ile basit arama yapabildiğiniz gibi arama sayfasından detaylı arama da yapabilirsiniz.

İBB Sabahattin Eyüboğlu Kütüphanesi- Avcılar

Adres: Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, Firuzköy Bulvarı No:89 /Avcılar

Sabahattin Eyüboğlu Kütüphanesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak geleneksel kütüphane anlayışını değiştiren, İstanbul’a zengin içerikli kitap koleksiyonlarının yanında kültür ve eğitim merkezleri olarak faaliyet gösterecek yeni kütüphaneler kazandırma vizyonumuzla tasarlandı ve 2022 yılının Haziran ayında  hizmete açıldı. 

Yazar, akademisyen ve çevirmen kimliğiyle Türkiye düşünce dünyasının önemli isimlerinden Sabahattin Eyüpoğlu’nun ismini taşıyan kütüphane,  “Kültürün, sanatın ve kitabın ulaşmadığı ilçe kalmayacak” düsturumuzla, şehrimizin dezavantajlı durumda olan, göz ardı edilen semtlerinde yaşayan çocuklarına, gençlerine ulaşarak bu bölgelere yeni bir soluk kazandıracak.

Yeni nesil kütüphaneciliğin yaygınlaşması hedefimizle açtığımız Sabahattin Eyüboğlu Kütüphanesi, 1000 metrekarelik alanı ve 150 kişilik kapasitesiyle hizmet verecek.Kütüphanemizin 10.000 kitaplık zengin dermesinde tarih, edebiyat, siyaset bilimi, felsefe, araştırma-inceleme, sanat, bilişim, teknoloji, bilim, inanç, kişisel gelişim, kültürel miras, mimarlık, tasarım, çocuk kitapları, süreli yayınlar gibi pek çok türden kitap yer alacak.

Kütüphanemiz edebiyat, tiyatro, resim, müzik ve sanat atölyeleri, çocuklara yönelik eğitici aktiviteler, ebeveynler için destekleyici seminerler, yaratıcı yazarlık atölyeleri, yazar-okur buluşmaları, karikatür ve illüstrasyon atölyeleri, senaryo atölyeleri, video art çalışmaları ve bilişim atölyeleri gibi pek çok etkinliğe ev sahipliği yapacak. 

Bölge halkı başta Sabahattin Eyüboğlu Kütüphanesi olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Dairesi Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’ne bağlı tüm kütüphanelerimizin ödünç hizmetlerinden faydalanabilecek.

Üye olmak isteyen okuyucularımızın T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi geçerliliği bulunan bir kimlik belgesi ile kütüphanemize başvurması yeterlidir.

İletişim:

0 (212) 249 95 65 

0 (212) 249 09 45

E-mail: kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Harita için tıklayınız.

Çalışma Saatleri 

Her Gün       : 09.00 - 21.00

KÜTÜPHANELERİMİZ

Adres: Miralay Şefik Bey Sok. No: 6  Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0(212) 249 95 65  -  0(212) 249 09 45
E-Mail: kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Twitter
Instagram 
Facebook

 

 

 
© 2013 İstanbul. Her hakkı mahfuzdur. İbb Taksim Atatürk Kitaplığı