İBB Atatürk Kitaplığı
KATALOG TARAMA
SAYISAL ARŞİV ve E-KAYNAKLARDA ARA
Yandaki kutu ile basit arama yapabildiğiniz gibi arama sayfasından detaylı arama da yapabilirsiniz.

İBB Sezai Karakoç Kütüphanesi - Güngören

Gençosman Mah., Güngören, İstanbul Doğanbey Cad., No:94

Sezai Karakoç Kütüphanesi, İBB olarak geleneksel kütüphane anlayışını değiştiren, İstanbul’a, zengin içerikli kitap koleksiyonlarının yanında kültür ve eğitim merkezi olarak faaliyet gösterecek yeni kütüphaneler kazandırma vizyonumuzun sonucunda tasarlandı ve hayata geçirildi. “Kültürün, sanatın ve kitabın ulaşmadığı ilçe kalmayacak” düsturuyla çıktığımız bu yoldaki beşinci kütüphanemiz 30 Ekim 2021’de hizmete sunuldu.

Gençosman Mahallesi’ndeki Güngören Kültür ve Yaşam Merkezi’nin içinde yer alan kütüphanemizde 10.000 adet kitap dermesi, 90 kişilik toplam kapasitesi, 40 kişilik çalışma alanı, 6 kişilik toplantı salonu, toplam 20 kişi kapasiteli iki adet etüt salonunun yanında 8 kişilik bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır.

Sezai Karakoç Kütüphanesi’nin dermesinde tarih, edebiyat, siyaset bilimi, felsefe, araştırma-inceleme, sanat, bilişim, teknoloji, bilim, inanç, kişisel gelişim, kültürel miras, mimarlık, tasarım, çocuk kitapları, süreli yayınlar gibi pek çok türden kitap mevcut.

Kütüphanemiz edebiyat, tiyatro, resim, müzik ve sanat atölyeleri, çocuklara yönelik eğitici aktiviteler, ebeveynler için destekleyici seminerler, öğrencilerin sınavlara hazırlık dönemlerinde katılabilecekleri etüt programları, yaratıcı yazarlık atölyeleri, yazar-okur buluşmaları, karikatür ve illüstrasyon atölyeleri, senaryo atölyeleri, video art çalışmaları ve bilişim atölyeleri gibi pek çok etkinliğe ev sahipliği yapacaktır.

Üye olmak isteyen okuyucularımızın T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi geçerliliği bulunan bir kimlik belgesi ile kütüphanemize başvurması yeterlidir.

Kütüphanemizde fotokopi hizmeti verilmektedir.

İletişim:

0 (212) 249 95 65 

0 (212) 249 09 45

E-mail: kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

             Harita için tıklayın
 

Çalışma Saatleri 

Her Gün       : 09.00 - 21.00

 

KÜTÜPHANELERİMİZ

Adres: Miralay Şefik Bey Sok. No: 6  Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0(212) 249 95 65  -  0(212) 249 09 45
E-Mail: kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Twitter
Instagram 
Facebook

 

 

 
© 2013 İstanbul. Her hakkı mahfuzdur. İbb Taksim Atatürk Kitaplığı