İBB Atatürk Kitaplığı

TUNA İLE DİCLE "KİTAPTAKİ ŞİFRENİN İZİNDE"

2018.04.27

Kahramanları, ilk ve ortaöğretim çağında çocuklar olan ve eğitim amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü'nün çocuklara hediye ettiği Tuna ile Dicle "Kitaptaki Şifrenin İzinde" adlı kitap iki kardeşin sistemli bir kütüphane kurma çabalarını anlatıyor. Kitapta konuların daha iyi anlaşılması için hikayeler ve çizimlere yer veriliyor ve kitabın sonunda çocuklar için bulmaca ve bilgi testi yer alıyor.  

Sude, doğum gününde dedesinden hiç beklemediği bir hediye alır. Dedesinin kitapları artık Sude'nindir. Tuna ile Dicle, Sude'ye kitapların düzenlemesi konusunda yardımcı olurlar. Eski bir kitabın içinden düşen yıllar öncesine ait bir not defteri, onlara çok farklı bir hazinenin kapılarını aralayacaktır. Hazinenin ne olduğunu öğrendiğinizde çok şaşıracaksınız.

Teknolojiyi yetişkinlerden kat kat daha iyi kullanan çocuklara bakınca; merak eden, okuyan, araştıran geleceğin büyük insanlarını, geleceğin daha güclü Türkiye'sini görüyoruz. Seviniyoruz, umudumuz artıyor. İşte bunun gerçekleşmesi için raflarda sessizce duran kitaplar sizlerin kendilerini keşfetmelerinizi bekliyorlar.

Arşiv

Adres: Miralay Şefik Bey Sok. No: 6  Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0(212) 249 95 65  -  0(212) 249 09 45
E-Mail: kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Twitter
Instagram 
Facebook

 

 

 
© 2013 İstanbul. Her hakkı mahfuzdur. İbb Taksim Atatürk Kitaplığı